نکات مهم در انتخاب راه پله گرد دوبلکس چوبی که باید بدانید

پله دوبلکس

ایده های جدید درباره راه پله گرد دوبلکس چوبی

همه افرادی که در واحدهای کوچک زندگی می کنند با مشکل جا دادن وسایل در کمد و کابینت مواجه می‌شوند. انباری این آپارتمان ها کوچک هستند و برای چیدن وسایل، جا ندارند. ما در این مطلب ایده هایی درباره راه پله گرد دوبلکس چوبی داریم که شاید برایتان مناسب باشد.

 

ترفندهای چیدن وسایل مختلف در خانه های کوچک و استفاده از راه پله گرد دوبلکس چوبی
• در پشت فضایی که میزناهارخوری را قرار داده اید، یک کابینت مناسب بگذارید تا ظرف و وسایل مخصوص صرف غذا در آن نگهداری شود. در بالای آن نیز آینه نصب کنید تا مثل بوفه خودنمایی کند یا دو یا سه آینه کوچک با قاب، طرح و رنگ یکسان کنار هم روی دیوار نصب کنید.

راه پله گرد دوبلکس چوبی

 

• اگر کتاب، مجله و وسایل ریز و یادگاری دارید که کاربردی هم ندارند، اما نمی خواهید آن ها را دور بیندازید، آن ها را در کتابخانه بچینید. برای طبقه های کتابخانه خود باکس های زیبایی تهیه کنید. البته ابتدا به درستی و با دقت بالا، فضایی را که می خواهید برای آن باکس خریداری کنید اندازه بگیرید. سعی کنید همه فضای کتابخانه پوشیده نشود تا ماهیت اصلی خود را از دست ندهد.

 

• امروزه برای زیبایی بیشتر فضا و مدرن به نظر رسیدن، میزهای تلویزیون باریک و شیشه ای و ساده شده اند. اما اگر فضای انباری محدودی دارید، ترجیحا میزی برای زیر تلویزیون خریداری کنید که کمد، کشو و قفسه داشته باشد تا بسیاری از وسایل را در آنجا جای دهید. برای این که جلوه خوبی هم داشته باشد، رنگ آن را با رنگ دیوار یکسان انتخاب کنید.

 

• از مبلمان و وسایل چند منظوره بهره بگیرید؛ مثلا از میزهایی که در زیر خود مکانی برای ذخیره وسایل دارند برای جلوی مبل استفاده کنید.

• جاکفشی که به اندازه کافی جا ندارد. کفش ها هم به طور فصلی عوض می شوند و باید کفش فصل های دیگر را در یک جایی که دم دست هم باشد، انبار کرد. اگر پایه تخت بلند است، برای زیر آن سفارش ساخت یک طبقه سراسری بدهید و کفش ها را بسیار مرتب و تمیز در آنجا بچینید لبه ای چین دار برای روتختی خود بدوزید تا روی این فضا را بپوشاند.

 

• در اتاق خواب فضایی باقی نمی ماند که در کنار تخت خواب میز یا پاتختی قرار دهید. برای این که فضایی کافی جهت گذاشتن کتاب یا ساعت یا موبایل، هنگام خواب وجود داشته باشد، می توانید از طبقه ای چوبی روی دیوار استفاده کنید. زیر طاقچه هم نواری مستحکم نصب و انواع کتاب را همچون رخت از آنجا آویزان کنید.

 

کاربرد راه پله گرد دوبلکس چوبی در حمام :

• در حمام از طبقه های حصیری یا چوبی یا میزهای دوطبقه استفاده کنید، در قسمت زیرین وسایل اضافه و روی آن نیز هر چه می خواهید، بچینید.

 

 

پله دوبلکس فانتزی یا ساده

بعضی از راه پله گرد دوبلکس چوبی صرفا پله هایی فانتزی هستند و بالا رفتن از آنها کار هر کسی نیست اگر در خانه فقط خودتان هستید و شخص دیگر یا افراد مسن قرار نیست از پله ها استفاده کنند می توانید ماجراجویی کنید ولی در غیر اینصورت راه پله گرد دوبلکس چوبی  اصلا به سمت پله های دوبلکس فانتزی و تزیینی نروید. چون شما در طول زمان به طراحی پله ها عادت خواهید کرد ولی دیگران کار برایشان فوق العاده سخت و دلهره آور خواهد بود.پله دوبلکس چوبی

مثلا پله دوبلکس دیواری که می بینید در طبقه بالا به یک اتاق کار کوچک ختم می شود که مسلما کاربر آن یک فرد مشخص است وگرنه این سبک پله ها برای طبقات پرتردد اصلا مناسب نیستند.

 

پاخورهای استاندارد راه پله گرد دوبلکس چوبی

کفی راه پله هم فراموش نشود که عرض مناسب و کافی داشته باشد یعنی وقتی با کفش یا دمپایی روی کفی می ایستید باید کل فضای کف پای شما توسط کفی پله دوبلکس پوشش داده شود. کفی نباید زاویه و چرخش ناموزونی داشته باشد به شکلی که کاربر را به اشتباه بیندازد و در حقیقت ریتم بالا رفتن از پله ها را به هم بزند. نمونه مدل زیر یک مدل غیر استاندارد از پله دوبلکس است ولی چون مدرن و جدید به نظر می آید خیلی از افراد به سمت استفاده از آن ترغیب می شوند.

 

استحکام و مشخصات فنی راه پله گرد دوبلکس چوبی :

انتخاب مواد سازنده مناسب است که لزوما نباید حتما گران باشند تا کیفیت مناسبی دارا باشند، مدل های ارزان قیمت هم کیفیت مطلوبی را ارائه می دهند که برای بسیاری از شرایط ایده آل هستند. جنس کفپوش پله بهتر است با رنگ و شکل کفپوش خانه یکسان باشد، برای زیباتر شدن دکوراسیون پله ها می توانید بروی آنها فرش و موکت هایی شیک را پهن کنید تا علاوه بر زیبایی برا ایمنی آنها نیز افزوده شود.

 

راه پله گرد دوبلکس چوبی ، راه پله های گردون و چوبی مدرن در منازل دوبلکس
در صورتی که نوع مواد اولیه بکار گرفته شده در پله و طراحی ساختار اون طبق اصول مهندسی صورت گرفته باشد، این پله ها علاوه برزیبایی منحصر بفرد میتونند یک عمر ( حداقل پنجاه سال ) دوام دارا باشند.

 

ظرفیت بار گسترده این پله ها باید یک تن ( ۱۰۰۰ کیلوگرم ) باشد. یعنی همزمان ۱۰ نفر مرد سنگین وزن بتونند روی پله قرار بگیرند.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *